Zorientujte se s námi ve světě financí
Lekce č. 1

Úvod do série vzdělávacích videí

Moderátor a novinář Jan Říha pro Vás shrnuje, na co se můžete těšit v této úvodní sérii vzdělávacích videí ve finanční gramotnosti. Přejeme příjemnou podívanou.
Délka kurzu 1 min
Moderátor Jan Říha
Lekce č. 2

Zdravé finance jsou základ

Základy finanční gramotnosti spočívají v rozlišování dobrých a špatných dluhů a především v odložené spotřebě, tedy ovládání svých potřeb a jejich uspokojování v čase.
Délka kurzu 7 min
Host Jan Šimek – SAB servis
Lekce č. 3

Jak dostat peníze od pojišťovny

Víte, jak se nepřipravit o peníze od pojišťovny, na které máte nárok? Kdy vám hrozí podpojištění a jaké jsou vaše nároky například při dopravní nehodě nebo jiné pojistné události? Nečekejte jen na to, co vám pojišťovna sama dá.
Délka kurzu 17 min
Host Lukáš Kaplan - EUCS
Lekce č. 4

Nejdůležitější pojištění je to Vaš​e

Proč byste měli mít v pořádku především své pojištění, jak by mělo být nastaveno a jak často by se mělo aktualizovat se dozvíte v tomto bloku našeho vzdělávacího cyklu.
Délka kurzu 10 min
Host Václav Kadlec - Kapitol
Lekce č. 5

Bydlet ve vlastním?

V době rostoucích úrokových sazeb mnoho lidí uvažuje, jestli bydlet ve vlastním. Dozvíte se, jak funguje financování nemovitostí, jaké příjmy Vám banka uzná a jak třeba řešit tzv. 100 % hypotéku.
Délka kurzu 9 min
Host Petra Kubečková – Servicia
Lekce č. 6

Uložit peníze výnosně i bezpečně?

O tom, že lze peníze uložit výnosně, ale také bezpečně se můžete přesvědčit s našim dalším hostem. Je však potřeba dodržovat několik pravidel správného investování.
Délka kurzu 10 min
Host Jan Hlavsa - Fondee
Lekce č. 7

Pozor na podvody. I v bankách.

Možná jste se nestali nikdy obětí podvodu, ale pravděpodobně jste se setkali i Vy s manipulací prodejců finančních produktů. Na co si dát pozor se dozvíte v tomto speciálním díle.
Délka kurzu 20 min
Host Petr Klasna - Patron finanční služby